Jump to content

Our Partners
living the best life..

Update-uri Forum & Raportare Buguri


vKg
 Share

Recommended Posts

  • Founders

Salutare, dupa cum vedeti s-a pus ca tema Default Cyber Apex Dark, am facut acest topic special pentru raportarea bugurilor si pentru a posta noile update-uri la teme, odata ce intampinati o eroare pe una dintre teme(cea albastra sau Cyber Apex) postati aici un print si denumirea temei respective!

Aici o sa gasiti toate update-urile viitoare la forum si explicatii.

S-a adaugat iconite pentru fiecare forum(pe tema Cyber Apex), odata apasate si marcat forumul ca citit, ele devin un pic mai inchise, exemplu:

Iconita Forum cu posturi noi(necitite): https://prnt.sc/IJGO8Pqg0vHj

Iconita Forum fara posturi noi: https://prnt.sc/7jt3mA9ZgPQL

 

 

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

Chestia aia cu chat-ul nu e de la mine,  la inceput iti dadusem dreptate dar ca sa vad asta am schimbat culorile la monitor de 3-4 ori si tot asa.

Vine de la CSS, ar trebui sa fie un div cu "mention" in el si la ipsApp schimbi background-color.

Anyway, sunt de parere ca ar trebuii sa va axati pe un skin si sa-l optimizati pentru noua versiune incat nimeni sa nu aibe nimic de comentat. Nu e obligatiu sa da-ti userului o sansa la alegerea skin-ului, se vor adapta ei.

Indungi in 20 de ani a schimbat doar o data skin-ul si a fost cand au facut si ei upgrade, deci nu e asta marea alchimie.

Succes.

  • Like 1
  • Love 1

a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

  • Founders

Da, nu ai specificat de unde era "eroarea", se rezolva rapid, maine ma voi ocupa de chestia asta. Nu am vazut pana nu mi-a dat cineva tag in chat.. sigur, de asta am pus una default, iar una ramane la alegerea userilor daca o folosesc sau nu. Multumim de implicare!

  • Thanks 1

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alexoff said:

@vKg

Logo-ul forumului pe android nu e adaptativ.

Click.

O sa-ti raspund eu aici daca e ceva rog sa mi se ofere hide la comentariu si sa raspunda vkg. Cel mai probabil este un logo provizoriu sa vedem cum ar da pe noua tema de o sa o stabilim. Cand o sa se faca un logo stabil o sa fie si pe telefon adaptativ. Seara frumoasa!

  • Honor 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, neestQQ said:

O sa-ti raspund eu aici daca e ceva rog sa mi se ofere hide la comentariu si sa raspunda vkg. Cel mai probabil este un logo provizoriu sa vedem cum ar da pe noua tema de o sa o stabilim. Cand o sa se faca un logo stabil o sa fie si pe telefon adaptativ. Seara frumoasa!

Ti-as fi dat eu hide daca as fi avut acces 🙂

Tema a fost deja stabilita avand in vedere ca s-a facut acest topic, tocmai pentru raportarea bug-urilor de pe ea si ca a fost pusa pe default, ceea ce acum cateva zile, cand erau "alegerile" era alta.

Si eu sunt de parere ca e un logo provizoriu si daca nu e, ar trebui, deoarece aceasta versiune permite ca fiecare user sa isi personalizeze aspectul pe forum, eu de exemplu, am ales bg-ul albastru de la csgo si subforumurile tot albastre, iar interfata acum arata cam asa. (click), practic, un pumn in ochi dupa parerea mea.

 

  • Like 2

a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Stendhal ✮ said:

Bug? 

Screenshot_20220422_003619_com.android.chrome.thumb.jpg.89998f4758454d92f171c091ced8bbc0.jpg

Salut, 

Nu, acolo gresisem eu ceva cand am facut titlul topicului, probabil de la copy-paste sau de la paranteze.

Trebuie doar modificat acel titlu.

 

***O sa dau edit aici pentru a nu face dublu post.

Daca tot e facut anumea topicul tin sa postez fiecare mica imperfectiune pe care o observ.

Va da-ti seama singuri din imagine. (click)

[la forumIcon_Redirect din globalstyle marin-left sa fie pe 10 in loc de -30.]  - cel putin pe rezolutia mea.

Rezultat (click)

Ah, probabil sa fi fost pusa intentionat decentrata, in cazul asta mea culpa!

Edited by alexoff
  • Like 1

a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

  • Founders

La redirect inca nu e pusa iconita.

Da, ai dreptate, tema deja a fost stabilita, dar inca nu e versiunea finala, mai sunt mici buguri la ea, iar versiunea finala o sa fie implementata cat de curand(rezolvarea erorilor in mare parte)

 Cu bugul la logo e de la browserul tau probabil, asa arata la mine

Screenshot_20220422-023237_Chrome.jpg

  • Honor 1

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Founders

Adaugare "Marker Topic"

Salutare, pentru a usura munca staffului si pentru a adaugat un aspect placut forumurilor, am adaugat functia de Markers, mai precis, adaugarea unui prefix la topic de genul "Acceptat" sau "Respins", acestea nu sunt pe tot forumul, sunt doar puse de noi intr-un forum, si doar un anumit acces sa aiba acces la ele, momentan o sa pun la propuneri, la cereri DNS, si pe la zona de design.

ATENTIE!! La zona de design, la cereri lucrari, o sa fac tagurile si nu mai e nevoie sa inchideti topicul si sa il mutati in sectiunea de rezolvate, dupa ce marcati topicul cu "Rezolvat" acesta se v-a inchide automat si o sa se mute singur in sectiunea de lucrari rezolvate.

Mai precis, o sa arate asa:

Respins: 

respins.png
Acceptat: 

acceptat.png

Posturile se marcheaza de aici:

download (1).png

Bineinteles, tagurile sunt customizabile, se poate pune orice culoare si text. Deci daca aveti idei sau propuneri unde sa adaugam tagurile, le astept aici, detinatorii de servere daca doresc aceste taguri, la fel, imi pot spune si le adaug pe categoria lor.

Odata pus tag "Respins" sau "Acceptat" topicul se inchide automat, nu mai e nevoie sa dati si "Lock"

Zi buna!

  • Thumbs Up 1
  • TOP 1
  • Honor 1

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

  • Premium Member

Salut @vKg

La design ar fii okay in felul urmator :

"Respins" - Cand cererea este respinsa din anumite motive
"Rezolvat" - Cand cererea a fost rezolvata
"In curs de asteptare" - Cand a fost observat de un designer ca a fost deschis o cerere ( sa stie utilizatorul ca topicul lui a fost vazut ) - in acest caz sa steie topicul unde este fara sa fie mutat undeva.


Rugamintea mea ar fii sa nu aiba acces la aceasta  functie oricine cu grad administrativ decat doar designerii.
De ce? Deoarece este singura sectiune unde avem acces si dorim sa ne pastram ordinea in felul nostru si nu dorim sa se bage nimeni peste noi atat timp cat regulamentul este respectat.

Multumesc

 

Edited by ZeeK

zzz.png.edf29ebabc13343b398a044bc7cfb4cb.png

Link to comment
Share on other sites

  • Founders

@ZeeK Salut, multumesc de propunere, o sa fac si tagul "In asteptare" cu galben. Cat despre acces, la tagurile de la cereri lucrari au acces doar Designerii, Administratorii si Fondatorii.

 

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

  • Premium Member
On 5/10/2022 at 9:11 PM, vKg said:

@ZeeK Salut, multumesc de propunere, o sa fac si tagul "In asteptare" cu galben. Cat despre acces, la tagurile de la cereri lucrari au acces doar Designerii, Administratorii si Fondatorii.

 

Okay.
Accept oferta 🙂 

 

Edited by ZeeK

zzz.png.edf29ebabc13343b398a044bc7cfb4cb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Founders

Salut! Dupa cum puteti vedea, s-a pus o noua tema personalizata pe forumul nostru, tema este inca in teste, deci daca observati orice problema/bug la ea sau daca aveti o sugestie, va rugam sa lasati un reply aici!
Va multumim si speram sa va placa! 
Din partea de sus de pe "Pensula" va puteti selecta culoarea temei!
Din dreapta sus va puteti alege limba forumului, "Engleza" sau "Romana"
Daca dati pe profilul vostru si apasati aici: https://prnt.sc/W67Zm_DuTKvN - jos va puteti alege serverul unde jucati: https://prnt.sc/Kv2DGPcXLMki

Multumiri lui @Alexandru pentru tema.
Multumiri @Tex pentru implicare si pierderea timpului in favoarea comunitatii!

  • Like 1
  • Love you 1

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut am venit si eu cu o propunere, eu cred ca arfi mult mai frumoase daca am face gradele fara gradient si doar pentru Founders sa fie acest gradient adaugat, 

CULORI GRADE

Members > Culoarea pe care o are acuma
Girls > O singura culoare find Roz deschis + Textul sa fie Bold (cum doriti)
Manager Server > O singura culoare find Albastru deschis ori inchis + Textul sa fie Bold (cum doriti)
https://picresize.com/popup.html?images/rsz_brushdesigner2.jpg POZA CU LOGO - Designer > O singura culoarea find Mov Inchis + La inceperea textului sa fie acel logo cu acea pensula cu aceaiasi culoare + Textul sa fie Bold (cum doriti)
GLOBALELITE LEGENDARY > O singura culoarea find Galben deschis + Effects un fel de artifici ori stralucire in spatele textului + Textul sa fie bold (dum doriti)
Moderators > O singura culoare find Verde semi deschis/inchis + Textul sa fie bold (cum doriti) 
Super-Moderators > O singura culoare + Textul sa fie bold (cum doriti)
Supervizors > O singura culoare + Textu sa fie bold (cum doriti)
Administrators > O singura culoare + Textul sa fie bold (cum doriti)
Founders Un gradient intre Aqua,Albastru deschis si inchis + Textul sa fie bold (cum doriti)

 

 

Cred ca in opinia mea ar iesi gradele mult mai mult in evidenta + fiecare culoare se potrivesc cu gradul insine, doar la Gradu de Founders inloc de albastru poate sa fie Rosu/Portocaliu, depinde cum doreste staff-ul comunitati, Nu cred ca ar iesi ceva urat din aceste culori deoarece sunt unele classice dar foarte utilizate de multe comunitati + cred ca am fi unic cu acel gradient la founders parerea mea :) ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Founders

Salut! Am facut 3 rankuri noi pentru forum:

ranks.png

Si 3 badges noi pentru 1000, 3000, 5000 si 7000 posturi:

badges.png

Spor la posturi!

Daca aveti alte idei, sugestii, astept un reply aici! Succes!

  • Like 1
  • TOP 1
  • Love you 1

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

Propun sa se adauge shop members unde poti cumpara gradul de premium member {temporar gen 7-14 zile}, random post count (primesti un numar de posturi fake intre 3-5) , Mystery box (unde poti primi Points  intre 200-400) etc,etc eu zic ca ar atrage membri mai mult dar uneori aceasta ideie poate deveni banala deci decizia voastra.

Link to comment
Share on other sites

  • Founders
2 hours ago, shaman said:

Propun sa se adauge shop members unde poti cumpara gradul de premium member {temporar gen 7-14 zile}, random post count (primesti un numar de posturi fake intre 3-5) , Mystery box (unde poti primi Points  intre 200-400) etc,etc eu zic ca ar atrage membri mai mult dar uneori aceasta ideie poate deveni banala deci decizia voastra.

O sa ne gandim si la ideea asta

  • Love you 1

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...