Jump to content

Our Partners
living the best life..

Ban fara motiv a 2-a oara #deranjusor


scorpyons
 Share

Recommended Posts

Salutare staff,

Am fost banat de adminul deranjusor a doua oara fara motiv , adica motivul a fost ca am wall doar nu a facut nici poze nici nimic , direct ban.

Asa mi-a dat si prima data prin simplu fapt ca nu eram eu de acord cu ceva ce zicea el, mi-i se pare copilaresc si super neprofesional sa dai ban doar pentru ca n-ai ce face si abuzezi ca esti admin.

Nume:$scorpyons$


Ban Information 
Name: scor 
IP: 142.170.122.239 
Reason: wall 
Unban Time: Permanent Ban 
Admin Name: deranj@usor 
Admin SteamID: STEAM_0:1:61482753 
 
If you think you were banned unfairly, report this information to our website: 
bit.ly/3XbXw3P 
************************************************ 

BUILD 3378 SERVER (0 CRC)
Server # 46
Kicked :"You are banned from this server."

Aici aveti dovada si sper sa se rezolve cat de repede.

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

  • Founders

      Salut, așteptăm să ajungă de la muncă … a spus ca are demo . O sa îl analizăm și îți dăm un răspunsu. 
 

 

b_460x42_C000000-000000-1F2642-8790AE-FF

 

b_560_95_1.png

Link to comment
Share on other sites

Am fost banat de adminul deranjusor a doua oara fara motiv , adica motivul a fost ca am wall doar nu a facut nici poze nici nimic , direct ban.

Asa mi-a dat si prima data prin simplu fapt ca nu eram eu de acord cu ceva ce zicea el, mi-i se pare copilaresc si super neprofesional sa dai ban doar pentru ca n-ai ce face si abuzezi ca esti admin.

ce sunt cu acuzatiile astea??ca te am banat prima oara ??ca nu suntem copatibili?  sau sufletet pereche?? ca nu inteleg...

Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2023 at 12:02 AM, scorpyons said:

Salut,

Adminul deranjusor mi-a dat mie ($scorpyons$) si lui florin salam ban fara motiv. Adica motivul lui a fost ca eu am zis in gluma ca noi stam in aceasi camera si jucam, fara sa ne faca poze, noi stam in aceasi locuinta dar nu in aceasi camera, plus mentionez ca "salam era la baie afk adica in momentul cand am luat ban ambii", fiind clineti frecventi ai acestui server am aprecia sa ne unban si daca e vreun alt motiv sa ne faceti poze sau wargods.

Multumim frumos si mult respect!

 

Bai omule, nu stiu sincer daca ai 14 ani sau daca ai 40 plus si esti un frustrat pe viata, oricum ar fi imi pare rau pentru tine. Esti cel mai neprofesional admin pe un server care e profiesional si majoritatea sunt oameni super faini.

Tu imi dai ban la 5 dimineata, si eram sigur ca asta urmaresti cand am vazut ca te-ai pus spectator, deci asa slab esti tu si hai ca explic aici sa inteleaga toata lumea.

Deci cred ca era ora 5 dimineata sau ceva de genul, jucam pe server cu clauHD si Maria, veneam pe mid tot timpul si stiam pe unde vin de obicei ca jucasem 20-30 de runde inainte, lasand asta la o parte exista din 2008 sa mai devreme sa joci la sunet si nici macar asta nu am facut-o sa stii, jucam pe laptop la difuzorul laptopului, deci si asa pot sa aud pasii si de unde vine x sau y, deci sa recapitulez eram 4-6 oameni pe server care toti repetam aceasi chestii runda de runda, si tu imi dai ban efectiv ca abuzezi ca esti admin si vai doamne cine esti tu, sincer nu aveam nimic daca imi faceai poze sau wargods sau orice da nu e posibil sa imi dai tu ban asa ca ai stat tu 10 secunde pe mine si gata wall, pai asa la toti aia buni din pacate nu mi vin nume in minte ar trebui sa le dai ban. 

Esti JALNIC ca si admin si ca si om, daca esti un baietel de 14 ani nu baga in seama ce zic si fa-o cum crezi tu... dar un om trecut de 20 si sa se comporte asa frate... deprimant.

Sper ca stafful sa ia decizia corecta pentru ca nu joc cu niciun fel de cod si am respectat si respect serverul si oamenii de pe el.

Multumesc si o zi buna tuturor!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deranjant said:

- eu nu vad wall aici, sunt putini si cam se stiu unde si ce joaca.

- demo mult prea scurt ca sa poti sa iei o decizie rapida si corecta.

- adminul deranj este un admin foarte bun, dar ca oricine [si mai ales la ora aia] se poate insela si el odata pe an :)).

- totusi NU este cazul sa faci tot felul de acuzatii la adresa adminului! Foarte urat din partea ta sa vorbesti asa! 

- el a avut dovada si a  prezentat demo, deci a procedat corect conform regulamentului!

- ca un sfat, daca te mai intalnesti cu situatii de genul, sa faci o cerere regulamentara si fara acuzatii/injurii etc! Ca risti alte sanctiuni! 

- pro unban.

Edited by n0-way
  • Like 3

cine ma cunoaste.... ma stie.

Link to comment
Share on other sites

 Nume: $scorpyons$ 
*    Ip: 142.170.122.239 
*    Steamid: STEAM_1:1:695491511 
*    Motiv: jeg  
*    Durata: Permanenta 
*    Nume Admin: deranj@usor 
*    Ip Admin: 86.124.189.112 
*    Steamid Admin: STEAM_0:1:61482753 
*    Data/Ora: 16.04.2024 - 06:38:06 
*    Daca te simti neindreptatit contacteaza-ne pe: 
*    www.globalelite

 

Aici e al 3-lea ban pentru ca argumentez pentru ban si omul ma face jigodie, nu am jignit nu am vorbit urat cu omul.

Efectiv ii place lui sa abuzeze all day long si sa-mi arate ce viata trista are el si ca pe cs e smecher, da frate esti smcher daca dau 50$ pot fi la fel de smecher si eu sa stii.

Link to comment
Share on other sites

jucatorul banat din nou si eliminat..rog un administrator sa il baneze si pe forum.

pe asta si pe colegul lui cu acelasi ip i am banat pentru monitor..au intrat si pe ts si au recunoscut ..mie si lui equi...care la randul lui ia bnaat si pe ts

si acuma dimineata dupa unban a intrat si a inceput cu bla bla

 

[TOPX] Your rank is now 131 of 645.
[Viu]  ninjalau deranj@usor : cand faceai monitor cu colegul tau
[Viu]  ninjalau deranj@usor : si ai recunoscut
[Viu] batranu DANYSIBIU : ))
DANYSIBIU killed RoYaL1895 with knife
Jmr connected
Jmr is joining the Counter-Terrorist force
[Viu]  VIP Diamond DauBine : :)))
Caliber 12 killed clauHD with awp
DauBine killed DANYSIBIU with knife
[NORD] Pentru a anunta un codat folositi u@ sau say_team @ in consola
[Viu]  ninjalau deranj@usor : ca va spuneati unde sunt playwerii
[Viu] STEAMFREE Diamond $scorpyons$ : Faceam monitor, si acuma poti sa iti zic ca fac si fara nicio dovada dai ban
[Viu] STEAMFREE Diamond $scorpyons$ : POt sa zic orice, da inainte uita te daca asa e sau nu
[Viu]  ninjalau deranj@usor : deci esti pana la urma un codat
[Viu]  ninjalau deranj@usor : trisor


[Viu]  ninjalau deranj@usor : ai recunoscut
[Viu] STEAMFREE Diamond $scorpyons$ : Ba esti slab, lasa te de viata
[Viu] STEAMFREE Diamond Caliber 12 : pai si dc plm faceai monitor?
[Viu]  ninjalau deranj@usor : equi e martor
[Viu] STEAMFREE Diamond $scorpyons$ : CIne a zis ca faceam?
[Viu] STEAMFREE Diamond $scorpyons$ : Lasa l pe asta
[Viu] STEAMFREE Diamond Caliber 12 : tu
[Viu]  ninjalau deranj@usor : tu singur si colegul tau
[Viu] STEAMFREE Diamond $scorpyons$ : Si acuuma fac
DauBine killed deranj@usor with awp
[Viu]  ninjalau deranj@usor : pe ts
Caliber 12 killed $scorpyons$ with awp

 

Link to comment
Share on other sites

Imi place ca nu ai pus chiar toata convorbirea, si ca totuti a trebuit sa iti readuc aminte de ce mi-ai dat prima data ban ca vad ca ai uiati, ceea ce inseama ca poate ma inghiti cat de cat.

Pot sa zic ca fac monitor sau ca am wall aim etc oricand , datoria ta de admin e sa te uiti un pic daca e sau nu adevarat ceea ce zic eu, asa cum asta ti am zis iarasi ca fac monitor noi fiind 5 playeri pe cs iar niciunul nu imi e tovaras, iarasi mi-ai dat ban doar asa . Nu , nu fac monitor si nici nu am facut sa stii.

Si nu inteleg de ce ar trebui sa iau ban si pe cs si aici cand eu de fapt n-am jucat nicioadata cu coduri sau nu am trisat de niciun fel, doar ca tu ai suspiciuni de genul la care probele din pacate pentru tine nu denota cum ca eu as avea ceva.

Pentru mine nu e sfarsitul lumii daca staff-ul decide ca nu mai am ce sa caut pe serverul lor, dar ar fi o nedreptate asta.

 

Merci!

Link to comment
Share on other sites

In primul rand demo e  foarte scurt nu putem  da parerea  ca ar fi cod deci in concluzie e ok sa primesti unban

 

:pro:

 

dar chiar si asa  daca ai fost banat vad in limbajul tau la adresa adminul Agresivitate, iritare stres sau furie :)) incearca sa te calmezi atunci cand  scri un topic de UNban pentru asta  merita banul care ai stat

8 hours ago, scorpyons said:

Esti JALNIC ca si admin si ca si om, daca esti un baietel de 14 ani nu baga in seama ce zic si fa-o cum crezi tu... dar un om trecut de 20 si sa se comporte asa frate... deprimant.

 

Edited by Sahyr
Link to comment
Share on other sites

Demo-ul mult prea scurt si nu vad nici o faza de wall. 

Acum, dupa ultimele intamplari, as vrea sa stiu si parerea lui @EquilibriuMdaca intr-adevar ai recunoscut ca faci monitor, ramai banat. de multe ori "gura bate curul", asa ca daca tu ai mintit cand ai zis ca faci monitor, induri consecintele. Daca nu exista si a doua confirmare ca ai facut monitor, atunci ti se va scoate banul.

Link to comment
Share on other sites

Atâta ceartă pentru ce..? E un joc, fraților. Amândoi ați greșit. Unul ca a dat ban degeaba, altul ca a vorbit urat. In demo nu pare a fi wall, dar pentru felul tau de a fi, ți as fi dat și eu o mică pauză. Pro unban!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...