Jump to content

Our Partners
living the best life..

Cum sa iei ban atunci cand raportezi jucatori !?


SIMBA
 Share

Recommended Posts

Nickname : SIMBA

• Nickname-ul adminului reclamat :

• Data si ora : 20:50     28.11

• Motiv reclamatie : Cum sa iei ban cand raportezi jucatori !?

• Dovada ( print consola / demo ) : https://imgur.com/a/1hh5CSu

 

Cred ca e prima data cand intalnesc o astfel de situatie,pentru ca nu e prima data. Scriu pe u@ si nu ma baga nimeni in seama. Daca incep sa injur pe chat normal repede se vede si ma atentioneaza,dar pe u@ nu se vede pur si simplu. Nu inteleg de ce.

In rarele cazuri cand "se vede u@-ul" raspunsul e sec,ba e curat,ba nu are nimic. Culmea e ca intainte sa ii raportez.le copii steam id ul si il verific pe wargods(chiar daca nu am mare incredere in el) si unii dintre jucatori nu au fost verificati de ani de zile sau niciodata.  Cum e curat ? Baie banuiesc si eu ca au facut.  Dar sa iti fie lene sa verifici un jucator ? Nu inteleg  care e rolul adminilor. marcu,sahyr,biz.bv....ei prefera sa se joace decat sa verifice jucatorii raportati. Caz concret ieri,un valver cu aim a jucat nestingherit vreun sfert de ora si adminii se jucau linistiti,chiar daca ceilalti jucatori ii atentionau. S-a schimbat harta si intre timp intrase si kerosex. Dupa prima runda i-a dat ban si el abia intrase. Si nu a fost prima data cand kerosex a facut treaba altora desi intrase pe server de putin timp. Deci unii pot si vor si altii nu au chef!? 

Totusi care a fost motivul banului ? sa ma calmez ? Adica sa imi vad de jocul meu si sa nu mai raportez jucatori ca stric buna dispozitie a adminilor  ? :))  

Asta e bataie de joc fata de jucatori si fata de cei care investesc in server. Nu stiu ce prietenii va leaga si nici nu ma intereseaza,dar daca iti asumi o treaba,fa-o! 

Eu intru pe server ca sa ma relaxez,nu sa ma enervez. 

Link to comment
Share on other sites

Stai sa inteleg. Ai raportat jucatorul cu aim sau alt jucator? De multe ori pe u@ vine mesaj cu un player ca are coduri, dar care a fost verificat. Nu trebuie neaparat wg, exista demo-uri, verificari in PC etc. 

Link to comment
Share on other sites

Ai facut reclamatie degeaba,ti ai tocit degetele sa scrii atat degeaba pentru ca nu vorbesti cu subiect si predicat,adica sa dai nume

Tu esti playerul problema de pe sv nostru,cred ca ai cele mai milte banuri si mute-uri la activ pentru limbaj,ultimul l ai luat de la mine,eram cu equlibrum pe ts si chiar a zis ca il bana el daca nu te banam eu pentru ca vb foarte urat mereu pe sv,asa ca nu te mai da tu ala sfantu

Din punctul meu de vedere e reclamatie nefondata

 
spacer.png

Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu am voie sa cer wg avand grad mic .in al doilea rand acel jucator din cate stiu "Falconeti " i sa cerut wg a fost verificat de alti owneri acuma nu stiu daca a fost verificat in pc dar am sa intreb si daca nu a fost  verificat am sa sugerez unui fondator precum Kero sa faca treaba asta , asadar  consider ca  banul a a fost dat pe bune dreptate pt limbajul tau "ca suntem degeaba ca nu luam in considerare U@ " si ce bazaconi ai mai tastat pe acolo incearca  sa fi mai calm ca intri sa joci nu sa-ti versi nervi pe noi ca te bate un jucator anume...bft

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

vezi ca saptamana aceasta cam prea multe abateri ai, te-am avertizat personal sa ai grija la limbaj, de ce nu ai facut reclamatie cand ai injurat si ai primit ban cateva ore?
te-ai simtit corect atunci?
daca ADMINUL ti-a zis ca omul a fost verificat si nu are nimic, nu trebuie sa bagi tu conditii si sa ceri cum trebuie sa fie verificat un jucator "cerei wg bagate in pc la el" noi stim mai bine cum trebuie sa ne facem treaba, majoritatea oamenilor sunt zilnic pe server si ii cunoastem pe toti + toti care au fost anuntati si suspecti au fost controlat, asa cum iti cunoastem tie istoria pe server,asa o cunoastem si tuturor, faptul ca noi nu facem mai mereu observatie pe server si nu scriem pe chat, asta nu insemna ca nu suntem atenti ce vorbiti voi intre voi pe chat, REPET ai multe abateri,data urmatoare posibil sa ne luam ramas bun pe mai mult timp. bafta

  • Like 1
  • Congrats! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 7bullets said:

Ai facut reclamatie degeaba,ti ai tocit degetele sa scrii atat degeaba pentru ca nu vorbesti cu subiect si predicat,adica sa dai nume

Tu esti playerul problema de pe sv nostru,cred ca ai cele mai milte banuri si mute-uri la activ pentru limbaj,ultimul l ai luat de la mine,eram cu equlibrum pe ts si chiar a zis ca il bana el daca nu te banam eu pentru ca vb foarte urat mereu pe sv,asa ca nu te mai da tu ala sfantu

Din punctul meu de vedere e reclamatie nefondata

Reclamatie nefondata pentru ca am raportat un jucator care are ultima verificare wargood facuta in 2021 ? 

Am dat nume. Numele celor care nu-si fac treaba. De aia mi-ai dat si tu ban. Ca in loc sa verifici jucatorii raportati pe u@ te joci,erai si tu de multe ori pe server. Si alea sunt singurele doua banuri luate de mine in multele luni de cand joc pe server. Doua banuri inutile,pentru ca daca adminii isi faceau treaba totul era ok si nu mai exista nici o problema. Am dreptate ?  

Chiar nu m-am dat sfant. Am zis si mai sus  "daca incep sa injur se vede repede". Injur cand vad ca oamenii care si-au asumat o treaba nu o fac. Sunt impulsiv.

Daca vreti sa vedeti cele zise de mine e simplu. Intrati cu un alt cont de steam si raportati un jucator. Sa vedeti cati va baga in seama. 

8 minutes ago, Sahyr said:

In primul rand nu am voie sa cer wg avand grad mic .in al doilea rand acel jucator din cate stiu "Falconeti " i sa cerut wg a fost verificat de alti owneri acuma nu stiu daca a fost verificat in pc dar am sa intreb si daca nu a fost  verificat am sa sugerez unui fondator precum Kero sa faca treaba asta , asadar  consider ca  banul a a fost dat pe bune dreptate pt limbajul tau "ca suntem degeaba ca nu luam in considerare U@ " si ce bazaconi ai mai tastat pe acolo incearca  sa fi mai calm ca intri sa joci nu sa-ti versi nervi pe noi ca te bate un jucator anume...bft

Nu a fost niciodata vorba de Falconetti. Dupa cum am zis. Eu le copii steam id ul si ii verific si eu pe wargood sa vad ce dll uri,ce executabile si ce cfg uri folosesc/au deschise la momentul cand au facut scanarea. Si chiar se poate verifica in FTP despre cine a fost vorba ieri. 

 

3 minutes ago, EquilibriuM said:

vezi ca saptamana aceasta cam prea multe abateri ai, te-am avertizat personal sa ai grija la limbaj, de ce nu ai facut reclamatie cand ai injurat si ai primit ban cateva ore?
te-ai simtit corect atunci?
daca ADMINUL ti-a zis ca omul a fost verificat si nu are nimic, nu trebuie sa bagi tu conditii si sa ceri cum trebuie sa fie verificat un jucator "cerei wg bagate in pc la el" noi stim mai bine cum trebuie sa ne facem treaba, majoritatea oamenilor sunt zilnic pe server si ii cunoastem pe toti + toti care au fost anuntati si suspecti au fost controlat, asa cum iti cunoastem tie istoria pe server,asa o cunoastem si tuturor, faptul ca noi nu facem mai mereu observatie pe server si nu scriem pe chat, asta nu insemna ca nu suntem atenti ce vorbiti voi intre voi pe chat, REPET ai multe abateri,data urmatoare posibil sa ne luam ramas bun pe mai mult timp. bafta

    Ne mintim pe fata ? Au fost cazuri in care jucatori nu au fost verificati de ani de zile sau niciodata si erau dati ca "CURAT/VERIFICAT".  Despre ce vorbim ? Si sunt jucatori care sunt des pe server. Nu e aceeasi treaba cu un jucator care intra la nu stiu cat timp pe server.  

Am luat ban alaltaieri de la Bullet pentru ca am injurat pe unul pe care il raportasem pe u@ si nu m-a bagat nimeni in seama. :)) 

Si nu sunt singurul care injura,dar sunt singurul care e avertizat si sanctionat. :))  Si asta se poate verifica. 

Link to comment
Share on other sites

pentru tine toti playeri au coduri,toti nu i au flash,toti trag prin pereti! plus ca te iei si de toti admini ca nu isi fac treaba si chestii de genul! daca nu iti convine nu mai intra pe sv nostru e  simplu! toti playeri au fost verificati in pc etc. deci nu ai motive de fiiecare data cand pierzi sa faci pe toata lumea codata si pe admini ca nu isi fac treaba!!! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • AIC locked this topic

stai fara griji ca la noi pe server omul care injura niciodata nu ramane fara sanctiune, si normal ca o sa vezi partea rea la om,cand un admin isi face treaba nimeni nu o sa-l aplaude, dar daca face ceea ce nu astepti tu, hai sa-l trag la raspundere..

SIMBA REPET DIN PARTEA la tot STAFF-UL ,esti un jucator slab care anunta fiecare care te bate,pana la momentul de fata fiecare jucator care a fost anuntat de tine,a fost jucator cu timp indelungat pe server si care a fost verificati,in caz ca daca ai un moment cu un jucator care intr-adevar crezi ca este codat, nu ezita sa faci un demo si sa-l postezi aici,atunci si tu o sa fii apaludat,nu abuza de explicatii,totul ai explicat in cerere.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...