Jump to content

Our Partners
living the best life..

[Sport]Pep Guardiola i-a cerut scuze lui Istvan Kovacs, după "galbenul" primit în meciul cu Real Madrid.


CristiaNNo
 Share

Recommended Posts

Minutul 54 a adus o decizie a lui Istvan Kovacs care nu a fost pe placul lui Pep Guardiola, acordarea unui aut pentru Real Madrid după un duel dintre Kevin De Bruyne și Eder Militao, iar spaniolul a răbufnit și i-a reproșat în mod vehement nemulțumirea sa arbitrului român.
Kovacs a fost nevoit să-i acorde un cartonaș galben lui Guardiola, în minutul 54 al partidei, după mai multe proteste ale antrenorului de la Manchester City. La finalul jocului, ibericul a declarat că intesitatea din timpul jocului l-a făcut să reacționeze așa, însă și-a cerut scuze față de arbitrul român.

Ar putea fi o imagine cu 8 persoane şi persoane în picioare


"Mi-am cerut scuze arbitrului, a fost doar emoția partidei. Pentru mine, a fost aut în favoarea lui City, dar el a decis altfel. Am reacționat sub impulsul emoției și i-am cerut scuze", a spus Pep Guardiola la final.
Totul s-a terminat după doar câteva secunde, iar Pep Guardiola l-a bătut prietenește pe român cu palma pe umăr, în semn de "reconciliere".

''Even the strongest of opponents always has a weakness,,                                                                                                                        

 

image.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...