Jump to content

Our Partners
living the best life..

INTERVIU - alexoff


PoSeDaTuL
 Share

Recommended Posts

R627vaq.png

Dacă e vineri și urmează weekend-ul, astăzi postăm și interviul cu @alexoffM

erită să citiți acest INTERVIU !

Veți rămămâne mască

 

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Salut Alex și bine te-am gasit  la un nou interviu  in cadrul proiectului globalelite

oguEiz4.pngalexoff: Salut, salut.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: In primul rand am dori sa te cunoastem. Numele tău bănuim că este ”Alex” câti ani ai si de unde esti?

oguEiz4.pngalexoff: Da, destul de usor de imaginat . Ma numesc Alexandru, am varsta de 22 de ani si sunt din Roman (NT) dar locuiesc in Italia de aproximativ 15 ani.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Ce studii ai, unde lucrezi în prezent si unde ti-ar placea sa o faci in viitor?

oguEiz4.pngalexoff: Scoala nu a fost niciodata una din ambitiile mele primare, am terminat liceul clasic in Italia apoi am ales sa-mi gasesc de munca deoarece aveam visul de a ma indruma cat de repede posibil si singur spre viata pe care o fac. Momentan nu lucrez, sunt intr-un fel de somaj platit de firma la care am lucrat timp de 2 ani ca promoter, translator si organizator de evenimente si in general, partea burocratica (relatii cu furnizorii s.a.m.d).

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: În ce zonă a Italiei stai?

oguEiz4.pngalexoff: Am cotrobait destul de mult, timp de ani de zile am locuit in L'aquila (orasul in care a fost acel mare cutremur in 2009, daca va mai amintiti) dupa care am locuit in Foggia, oras care m-a schimbat destul de mult pe partea caracterului meu apoi am venit in Rimini unde am luat decizia de a pune radacini deoarece e foarte frumos si ma gasesc destul de bine aici.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Este un oraș superb Rimini, ce ne recomanzi dacă am trece pe acolo?

oguEiz4.pngalexoff: O bauta la mine acasa 🙂) . Nu, glumesc. Pai, in primul rand o cina sau un pranz pe nava piratilor transformata in restaurant adica Bounty; o experienta frumoasa. Plaja, daca veniti pe timp de vara sau tot pe timp de vara Acquafan , cel mai mare parc acvatic din Riviera. O noapte nebuna in una din nenumaratele discoteci din zona sau pur si simplu o tura de oras, va va deschide multe orizonturi.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Ai vreun hobby ?

oguEiz4.pngalexoff :Citesc, scriu, calatoresc des, merg cu bicicleta de placere si pentru a ma mentine pe partea fizica. Invat psihicologie de placere si o pun in practica citind oamenii, imi place sa traiesc in general.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Citești... ce fell de cărți îți face plăcere să lecturezi?

oguEiz4.pngalexoff: Carti despre antreprenoriat corporativ, marketing, pshicologie umana, biografii si istorie. Lucrez constant la deschiderea mintii si ampliarea sa.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Crezi ca ai putea sa iti faci o mica descriere personala ?

oguEiz4.pngalexoff: Incercam. Sunt o persoana foarte tacuta, ascult, observ, gandesc si evaluez. Destul de rece si sincer iar asta face in asa fel incat nu toti accepta caracterul meu dar mie putin imi pasa. Sunt foarte nepasator, dar nu egoist. Ma deranjeaza prostia dar nu ti-o zic. Glumet, personalitati multiple, de treaba cu cine are treaba cu mine si ma accepta . Destul de paranoic insa filmele mele le tin pentru mine pana ce se dovedesc a fi adevarate sau nu. Caracter de bun asa ca pot fi prietenul tuturor foarte usor dar in acelasi timp pot fi si inamicul tau numarul unu, am invatat sa fiu si rau. Nu suport falsitatea si aroganta si astept mereu momentul sa-ti dau peste nas cu ele. Vara sunt mai fericit, probabil urasc frigul si ploaia. Imi place inghetata si nuca de cocos. Ah, si inca ceva important, sunt pacatos 😆

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Cum treci de obicei peste momentele mai grele?

oguEiz4.pngalexoff: Pana acum ceva timp eram mai slab de caracter si ma indrumasem spre ceva gresit, asa ca de fiecare data cand intampinam o problema sau un "moment nu" abuzam de substante. Insa am inteles de unul singur ca e calea cea mai usoare pentru a trece peste insa problemele raman si a doua zi asa ca am incercat sa lucrez la mine incat sa las viciile negative si sa ma focalizez pe acele probleme, sa inteleg de ce si pe ce baza si de fiecare data ma gandesc care este scopul, adica, ce as putea invata din acel "moment nu". Acum, cand ceva ma streseaza sau am o anumita problema nu incerc sa o mai evit, ba din contra. Prefer sa petrec zile intregi cu acel stres pana la rezolvare. Rezolvarea vine in automat de la buna vointa de a trece peste. Heads up, always!

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Ai avut o perioada groaznica in viata sau ceva teribil care sa se fi intamplat? 

oguEiz4.pngalexoff: Ceva care se leaga strict de mine pot povestii despre ziua in care eram pe aproape sa imi pierd viata fiind impuscat intamplator in discoteca in piept, pe partea opusa a inimii. A fost totul random, m-am gasit in locul nepotrivit in cel mai nepotrivit moment  dar am trecut peste si eu si persoana care a tras, ne-am intalnit, a fost la mine acasa impreuna cu familia sa, s-a dovetit a fi o persoana amabila si nimeni n-ar fi zis asta, dar am devenit prieteni. Pot povestii despre cum am trecut prin anumite experiente de viata care te pot soca. Ca in noaptea de revelion, anul 2018. Noaptea  care m-a semnat pe viata avand in vedere ca am pierdut unul dintre prietenii mei cei mai buni fiind injunghiat de prietena sa care avea nenumarate slabiciuni si depentente. E ceva care nu urez nimaniu, sa fii in mijlocului distractiei iar in 2 secunde sa te simti ca intr-un film de groaza, diferenta este ca a fost ceva real la care nu as dorii sa mai asist. Si mai am multe de povestit, dar prefer sa le fac in fata unei halbe de bere

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Ori vi la Cluj, ori vin eu la Rimini, pentru o poveste și o bere rece

oguEiz4.pngalexoff: Greu de zis, excluzand o vacanta, nu mai am motive pentru a ma intoarce in tara. Insa "never say never" iar eu te astept cu bratele deschise aici.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Dacă ar trebuii să vizitezi ceva Istoric și care ți a rămas în minte, din cărți / documentare etc. Unde ai pleca?

oguEiz4.pngalexoff: Complexitatea nu mereu e sinonim al fericirii. Sunt genul de persoana care prefera sa calatoreasca lumea intreaga pe jos, cu ghiozdanul in spate si castile in urechi. Dar totusi sa fiu amabil si sa raspund la intrebare iti pot numara 2/3 locuri pe care le-as vizita fiind uimit si fascinat de ele, dar si foarte curios. Prima etapa ar fii Mecca, nu sunt credincios, nu are legatura cu asta insa sunt de acord ca fiecare loc de genul asta are o istorie si un fel sentiment, un feeling, pe care ar trebuii sa-l simtim macar o data in viata. Apoi as pleca spre un tour al desertului Sahara si bineinteles un pit stop de minim o saptamana pe mal in Bora Bora intins pe plaja cu in Margarita in mana si 2 polineziene care imi fac vant rece cu frunzele de  palmier.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Cât de important crezi că este să faci sport? De ce?

oguEiz4.pngalexoff: Mult, sportul in general il consider un antrenament fizic pentru a te mentine in forma si sanatos, ajuta la cresterea autostimei si la evoluarea personala. Dar e si un antrenament mintal pentru a invata sa ajungi anumite obiective. Vorbim despre mine, cand aveam perioada in care faceam triathlon ma ajuta foarte mult sa descarc stresul acumulat in timpul saptamanii si sa fiu mai bine dispus.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Ce ti-ai dorit sa devii cand erai mic ?

oguEiz4.pngalexoff: De mici ne dorim toti sa devenim ceea ce ne pare a fi "wow". Nu am avut asa dorinte sau pur si simplu nu imi aduc aminte, pot spune insa ca pe la varsta de 16 ani aveam dorinta de a intra in "Arma dei Vigili del fuoco", mai pe scurt, de a ma face pompier. Invatasem, facusem cursuri insa mai era nevoie de ceva ce mi se parea de neatins adica cetatenia italiana. Pe atunci eram cuplat de cateva luni cu o fata mai mare decat mine care era dispusa sa ne casatorim pentru a o putea obtine insa viata nu-i mereu roz sau ca-n filme si cate o data e nevoie sa cazi, sa te lovesti pentru a-ti da seama ca visele sunt doar si vor ramane intodeauna doar vise.

<18:17:28> "alexoff": Erau de asteptat mai mult de 2 ani, s-a terminat in cateva luni )

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Ce te ingrijoreaza cel mai mult cu privire la viitor?

oguEiz4.pngalexoff: Sunt credincios in mine, am mult vointa si dorinta de a creste pe partea profesionala deci nu ma ingrijoreaza ceva ce e legat strict de mine. O problema ce imi poate pune piedica este rautatea lumii in care traim si cu cat merg mai in fata cu atat imi dau seama ca nu exista un leac si ca va fi mereu mult mai greu. Traim intr-o lume in care cel care iti vrea binele sau cui ii vrei binele asteapta cu drag ca tu sa cazi pentru a face selfi-ul ala care daca atinge cateva like-uri il face enorm de fericit. Tehnologia este doua lucruri de-o data, salvarea si distrugerea omenirii, se pare ca alegem mereu sa o folosim pentru primul scop si da, asta ma ingrijoreaza foarte mult.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL:  Daca ai avea un animal de companie care ar fi acela si de ce ?

oguEiz4.pngalexoff:  Am avut. Lola se numeste, o iubeam dar nu sunt in stare sa cresc un animal singur, are prea multa nevoie de atentie care eu stiu deja ca nu ii pot acorda si cred ca o iubea mai mult fosta mea prietena asa ca i-am lasat-o ei cand ne-am desparit. Daca ar fi sa-mi iau un animal de casa acum, mi-as lua o soparla sau o broasca ceva care sa-mi omoare mustele si tantarii pentru ca vara e jale.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Ai vreun regret ?Dacă da ,care este acela ?

<18:32:17> "alexoff": In 2017 m-a sunat o agentie de brokeri care m-au intrebat daca as fi vrut sa investesc in BITCOiN si sa studiez alaturi de ei mecanismul sau. Regret momentul in care le-am inchis telefonul in nas. Daca as fi ascultat de ei probabil acum eram deja pe mal la BORA BORA.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Ce înseamna pentru tine cuvantul ”Familia"?

oguEiz4.pngalexoff: Nu stiu, e o intrebare care daca mi-o pun am mai multe intrebari decat raspunsuri. Din pacate nu am fost atat de norocos precum altii de varsta mea pe partea familiara, am avut probleme cu familia de cand am fost mic, am crescut unde nu as fi vrut sa cresc si am vazut lucruri pe care le-as fi evitat si astea m-au facut sa ma tin departe despre cuvantul asta. Insa cred si mi-am promis ca viitori copii ai mei sa nu aibe aceasi idee si sa le dau lor tot ceea ce mie mi-a lipsit.  Însa sunt mandru de mine si nu dau vina nimanui, ceea prin ce-am trecut eu m-a facut persoana care sunt in momentul de fata si m-a ajutat sa cresc mai repede. It's a good point of view.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL:  Îmi pare rău să aud asta, pe viitor cu siguranță va fi mai bine

oguEiz4.pngalexoff:Da, cu siguranta

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL:  Numește câteva persoane de pe aceasta comunitate pe care le consideri demne de respectull și prietenia ta.

oguEiz4.pngalexoff:Am avut o perioada lunga de pauza in ceea ce priveste lumea gaming-ului romanesc din ceea ce consider ca face partea comunitatea GLOBALELITE si tocmai de asta sunt un fel de  "old newbie" asa ca nu am avut ocazia sa petrec mult timp cu oamenii de pe aici deci nu pot da pareri personale despre nimeni in general. Pass la intrebare

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Cum ti s-a parut acest interviu?

oguEiz4.pngalexoff:Curios, amuzant. N-am facut nici o data asa ceva. Intr-o mica parte stresant, nu datorina intrebarilor dar mai mult raspunsurilor, am invatat limba romana mai mult din intamplare si ma chinui sa scriu corect chiar daca sunt constient ca am facut nenumarate greseli gramaticale.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Ce mesaj ai pentru Membrii acestei comunitati?

oguEiz4.pngalexoff:Fi-ti mai buni, rautatea nu va aduce nimic pe termen lung si sa nu fi-ti zgarciti, oferiti de baut tuturor mai ales mie.

 

IwBkBOM.pngPoSeDaTuL: Uite ca am ajung si la finalul acestui interviu ! Ma bucur ca te-ai deschis si ai ales sa imi raspunzi sincer la toate intrebările adresate. Îți doresc muult succes în continuare și in ceea ce îți propui. O săptămână frumoasă !

oguEiz4.pngalexoff: Iti multumesc frumos, m-a amuzat, a fost okay. Nu am "ales" sa ma deschid, sunt mereu total transparent in ceea ce priveste persoana si trecutul meu. Nu am nimic de ascuns si cei care o fac sunt lasi. Iti urez o saptamana furmoasa si tie si succes in continuare cu ceea ce faci. Te respect.

 

Acesta a fost interviul @PoSeDaTuL - @alexoff


Ce nota acordati acestui interviu?
Daca ti-a placut Interviul , Nu uita sa lasi un
"Like"

  • Thumbs Up 1
  • TOP 1
  • Love you 2

mgpWscs.png

Link to comment
Share on other sites

Sunt cateva lucruri ce am aflat despre tine prietene ! Frumos interviul si ai grija pe viitor de tine si ce prieteni iti faci.... 

  • Honor 1

『 K 』『 I 』『 N 』『G 』

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better! #Devilsh

Globalelite - TS.GLOBALELITE.RO

Pentru asistenţă se recomandă contactarea membrilor administrativi în privat sau accesarea canalului de Asistență Tehnică / Tehnical Support

      Pentru orice nelămurire sau problemă nu ezita să trimiți un PM!

@ All rights reserved.  

Link to comment
Share on other sites

  • Founders

oguEiz4.pngalexoff:Fi-ti mai buni, rautatea nu va aduce nimic pe termen lung si sa nu fi-ti zgarciti, oferiti de baut tuturor mai ales mie.

 

HAi sa bem :))

 

Apoi daca stiam ca esti din Rimini, saptamana trecuta am stat cateva zile la Faenza... se putea face o bere

  • Honor 1

Daca te culci prost, cand te destepti tot prost esti!

Link to comment
Share on other sites

@Tomo

fac drumuri saptamanal catre Faenza, Forlì, Imola etc.

Acum de exemplu sunt la Pesaro.

Ma pot muta fara probleme, cand revin acasa si intru pe teamspeak iti las numarul in privat, se poate organiza o bauta, chiar mi-ar placea.

Noroc. 

Edited by alexoff
  • Like 1

a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...