Jump to content

Our Partners
living the best life..

Recommended Posts

NIck: @AndroleX

Propunerea ta:

  1. Să facem un tutorial cu votarea serverului (dacă sunteți de acord, mă ofer voluntar să îndeplinesc această misiune).
  2. Avem multe accese gratuite pe server: vip silver free, tag-uri, slot-uri, chiar și grade; în schimbul acestor beneficii gratuite, membrii să aibă datoria, alături de ceilalți admini, de a vota zilnic serverul.
  3. Să avem o secțiune dedicată votării serverului, în care fiecare membru să își posteze voturile (asemenea banlist-ului), astfel încât să fie ușor de urmărit cine votează și cine nu.
  4. Să stabilim un prag minim lunar (ex: 15 voturi pe lună - un prag decent, care îți permite să faci rabat dacă nu intri la pc câte un weekend, sau dacă ai fost ocupat câteva zile).
  5. Excepție făcând persoanele care fac cerere de absență, cei care nu îndeplinesc pragul lunar să piardă accesul gratuit, fie că e vorba de tag/slot/vip free.

La ce ar ajuta propunerea ta:

  • în primul rând, crearea tutorialului ar îndruma persoanele care votează, și le-ar familiariza cu această activitate; unora li se pare ceva foarte greoi, sau chiar de speriat, mai ales când votează prima dată; tutorialul ar trebui să le arate că votarea se învață repede, este ușoară, și durează maxim 60 de secunde/zi);
  • în al doilea rând, ne-ar ajuta să fim mai bine poziționați  pe anumite site-uri de reclamă; site-urile sunt de referință, în special pentru playeri (iar noi ne dorim playeri buni mai mult decât jucători de boost, care sunt valveri din Argentina, Somalia, Birmania, Potârnichezia, Taifunezia, și mai știu eu de pe unde);
  • consider că e un ajutor/contribuție pe care o poate face fiecare, indiferent de vârstă/stare materială/socială, etc.;
  • cred că topicul personal facilitează foarte mult urmărirea celor care votează și familiarizează playerii (mi-e rușine să spun că și pe unii admini) cu forumul.
  • nu în ultimul rând, astfel este ușor de urmărit și actualitatea acceselor; știu că avem tag-uri/slot-uri pentru playeri care nu mai intră de ani de zile; această problemă s-ar soluționa, prin faptul că lunar s-ar actualiza baza de date pentru aceste accese.
Edited by AndroleX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"vip silver-free" = nu-i poti impune o anumita obligatie,asta ar insemna ca nu mai este free

"slot" = cei fideli,la fel nu-i poti impune "voteaza sv....etc"

Atat vip silver ,cat si slot(cam 75-80% din ei), cunosc aceasta ...tema,de vot. Daca au placere,voteaza.

"cei cu grade" = ORICUM AU OGLIGATIA sa voteze zilnic !

"sectiunea vot" = deja este creata,unde fiecare posteaza cand voteaza

"urmarirea" = se poate face la sectiunea deja creata pt VOT(cine posteaza),DAR si pe site-urile unde se voteaza(doar ca aici nu e nimeni care sa faca acest lucru)

Eu am mai spus,uneori, in sectiunea unde am votat,ca sunt persoane care doar posteaza pe forum "votat",dar dupa niste calcule facute de mine pe cateva din site-uri,acele voturi "postate doar pe forum",ies in plus(adica cineva nu a votat ,ci doar a postat pe forum !

Link to comment
Share on other sites

  • Premium Member

:pro:

𝐒𝐨𝐦𝐞𝐭𝐢𝐦𝐞𝐬 𝐲𝐨𝐮 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐝𝐨𝐧'𝐭 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐭𝐨 𝐠𝐢𝐯𝐞 𝐚𝐧𝐲 𝐦𝐨𝐫𝐞 𝐞𝐱𝐩𝐥𝐚𝐧𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 𝐚𝐧𝐝 𝐥𝐞𝐭 𝐲𝐨𝐮𝐫 𝐟𝐚𝐜𝐭𝐬 𝐬𝐩𝐞𝐚𝐤 𝐟𝐨𝐫 𝐭𝐡𝐞𝐦𝐬𝐞𝐥𝐯𝐞𝐬

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, aiDu said:

"vip silver-free" = nu-i poti impune o anumita obligatie,asta ar insemna ca nu mai este free

"slot" = cei fideli,la fel nu-i poti impune "voteaza sv....etc"

Atat vip silver ,cat si slot(cam 75-80% din ei), cunosc aceasta ...tema,de vot. Daca au placere,voteaza.

"cei cu grade" = ORICUM AU OGLIGATIA sa voteze zilnic !

"sectiunea vot" = deja este creata,unde fiecare posteaza cand voteaza

"urmarirea" = se poate face la sectiunea deja creata pt VOT(cine posteaza),DAR si pe site-urile unde se voteaza(doar ca aici nu e nimeni care sa faca acest lucru)

Eu am mai spus,uneori, in sectiunea unde am votat,ca sunt persoane care doar posteaza pe forum "votat",dar dupa niste calcule facute de mine pe cateva din site-uri,acele voturi "postate doar pe forum",ies in plus(adica cineva nu a votat ,ci doar a postat pe forum !

Aici sunt deaacord cu aiDu pentru asta "Eu am mai spus,uneori, in sectiunea unde am votat,ca sunt persoane care doar posteaza pe forum "votat",dar dupa niste calcule facute de mine pe cateva din site-uri,acele voturi "postate doar pe forum",ies in plus(adica cineva nu a votat ,ci doar a postat pe forum !"  aici trebuie print si pus poza cu votul sau cu site daca merge.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Founders
On 09.01.2023 at 18:28, aiDu said:

"vip silver-free" = nu-i poti impune o anumita obligatie,asta ar insemna ca nu mai este free

"slot" = cei fideli,la fel nu-i poti impune "voteaza sv....etc"

Atat vip silver ,cat si slot(cam 75-80% din ei), cunosc aceasta ...tema,de vot. Daca au placere,voteaza.

"cei cu grade" = ORICUM AU OGLIGATIA sa voteze zilnic !

"sectiunea vot" = deja este creata,unde fiecare posteaza cand voteaza

"urmarirea" = se poate face la sectiunea deja creata pt VOT(cine posteaza),DAR si pe site-urile unde se voteaza(doar ca aici nu e nimeni care sa faca acest lucru)

Eu am mai spus,uneori, in sectiunea unde am votat,ca sunt persoane care doar posteaza pe forum "votat",dar dupa niste calcule facute de mine pe cateva din site-uri,acele voturi "postate doar pe forum",ies in plus(adica cineva nu a votat ,ci doar a postat pe forum !

  • De aceiasi parere! in schimb suntem o echipa mare noi astia 'restul' dar puturosi de a apasa 3 click-uri pe zi! cea ce ar trebui sa fie total invers, cei ce nu au obligatii sa fie puturosi si noi astia de putem si trebuie sa si votam

:pro:

  • Like 2

banner.jpg?1696773440

semnatura.png

"𝘐'𝘮 𝘢 𝘱𝘰𝘱𝘶𝘭𝘢𝘳 𝘭𝘰𝘯𝘦𝘳 𝘵𝘩𝘦𝘺 𝘢𝘭𝘭 𝘬𝘯𝘰𝘸 𝘮𝘦 𝘣𝘶𝘵 𝘥𝘰𝘯'𝘵 𝘳𝘦𝘢𝘭𝘭𝘺 𝘬𝘯𝘰𝘸 𝘮𝘦"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 1/9/2023 at 5:28 PM, aiDu said:

"vip silver-free" = nu-i poti impune o anumita obligatie,asta ar insemna ca nu mai este free

"slot" = cei fideli,la fel nu-i poti impune "voteaza sv....etc"

Atat vip silver ,cat si slot(cam 75-80% din ei), cunosc aceasta ...tema,de vot. Daca au placere,voteaza.

"cei cu grade" = ORICUM AU OGLIGATIA sa voteze zilnic !

"sectiunea vot" = deja este creata,unde fiecare posteaza cand voteaza

"urmarirea" = se poate face la sectiunea deja creata pt VOT(cine posteaza),DAR si pe site-urile unde se voteaza(doar ca aici nu e nimeni care sa faca acest lucru)

Eu am mai spus,uneori, in sectiunea unde am votat,ca sunt persoane care doar posteaza pe forum "votat",dar dupa niste calcule facute de mine pe cateva din site-uri,acele voturi "postate doar pe forum",ies in plus(adica cineva nu a votat ,ci doar a postat pe forum !

Acest lucru trebuie spus într-o sedinta. Sunt cu Propunerea.
Mă voi asigura că se va face o sedinta în curând.

:acceptat::tc:

  • Like 1

ICH BIN EINFACH LOYAL

Link to comment
Share on other sites

  • REFLX locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...