Jump to content

Our Partners
living the best life..

[Portofoliu] venom


venom
 Share

Recommended Posts

  • Frumoase lucrări, dar parcă mai ai de lucrat puțin la blur și aștept mai multe lucrări din partea ta cu text, ținete de treaba și vei ajunge departe pentru că se vede că ai potențial.
  • Thumbs Up 1

sunt prost

Link to comment
Share on other sites

  • Premium Member

Salut

Mulțumesc pentru cadou, este chiar drăguț din partea ta.

Am să iți dau un mic sfat legat de lucrările tale :

  • In primul rănd trebuie să iți faci un blur. Nu trebuie să fie nu știu ce complicat dar ai nevoie de un blur personalizat. Fiecare designer trebuie să aibă stilul lui. Acest lucru nu prea văd la tine.
  • Cănd folosești gradiente pe Hue încearcă să scazi din opacitatea lor deoarece nu dă bine dacă toată poza are doar o singură culoare.
    Exemplu 
    jx8mHPy.gif
  • Ca să se vadă textul cel mai bine iți recomand să pui textul ultima oară. De ce? Deoarece in timp ce lucrezi pe o lucrare este posibil că schimbi multe lucruri si tu trebuie să găsești culoarea ce mai accentuată pentru text.
    La color overlay selectezi culoarea care se vede cel mai bine pe avatar si apoi la Drop Shadow,Stroke,Outer Glow,Inner Glow,Inner Shadow setezi culori tot din avatar ( depinde de lucrare bineînțeles că nu trebuie să folosești fiecare , asta trebuie să vezi tu la final).
  • Legat de text contează încă foarte multe fontul care o alegi. Sunt o grămadă de fonturi ce le poți obține gratuit ( te pot ajuta dacă nu știi de unde ) si nu trebuie să folosești fonturile in mod repetitiv. 
    In opinia mea fonturi de tip Sans Serif arată cel mai bine pe un avatar dar asta nu înseamnă că si tie iți plac.

Ar mai fii mult de spus așa la început dar dacă te axezi mai mult pe lucrurile menționate mai sus atunci o să vezi că vei evolua mult mai bine.

 

Edited by ZeeK

zzz.png.edf29ebabc13343b398a044bc7cfb4cb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • ZeeK locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...