Jump to content

Our Partners
living the best life..

Responsabilitatile, drepturile si libertatile fiecarui rang


Recommended Posts

Salut!

Propunerea mea este ca fiecare rang sa aiba un set de responsabilitati, drepturi si libertati.

 

De exemplu:

Detinator - Are toate responsabilitatile, drepturile si libertatile. Poate face orice schimbare la server, poate cere WG, poate face verificari in PC-urile jucatorilor, inclusiv ale adminilor, decide impreuna cu Fondatorii.

Fondator - La fel ca si Detinatorul. Decide si lucreaza impreuna cu Fondatorul/Fondatorii. Este responsabil de Owner, Co-Owner si deciziile acestora.

Owner - Poate cere WG, poate face verificari in PC-uri numai cu acordul unui Fondator sau unui Detinator. Lucreaza impreuna cu Co-Ownerii. Este responsabil de Veteran, Administrator-Global, Administrator, Super-Moderator, Moderator.

Co-Owner - Poate cere WG, poate face verificari in PC-uri numai cu acordul unui Fondator sau unui Detinator. Lucreaza impreuna cu Ownerii. Este responsabil de Veteran, Administrator-Global, Administrator, Super-Moderator, Moderator.

Veteran - Poate cere WG numai cu acordul unui Fondator sau unui Detinator. Nu poate face verificari in PC-urile jucatorilor, decat in situatii exceptionale, prin TeamViewer, pentru a ajuta jucatorii sa gaseasca pozele. Este responsabil de Administrator-Global, Administrator, Super-Moderator, Moderator.

Administrator-Global - Poate cere WG numai cu acordul unui Fondator sau unui Detinator. Nu poate face verificari in PC-urile jucatorilor, decat in situatii exceptionale, prin TeamViewer, pentru a ajuta jucatorii sa gaseasca pozele. Este responsabil de Administrator, Super-Moderator, Moderator.

Administrator - Poate cere WG numai cu acordul unui Fondator sau unui Detinator. Nu poate face verificari in PC-urile jucatorilor, decat in situatii exceptionale, prin TeamViewer, pentru a ajuta jucatorii sa gaseasca pozele. Este responsabil de Super-Moderator, Moderator.

Super-Moderator - Nu poate cere WG, nu poate face verificari. Poate intra in PC-ul unui jucator prin TeamViewer pentru a gasi pozele, numai cu acordul unui Fondator sau Detinator.

Moderator - Nu poate cere WG, nu poate face verificari. Poate intra in PC-ul unui jucator prin TeamViewer pentru a gasi pozele, numai cu acordul unui Fondator sau Detinator.

 

Atentie - Cand spun * este responsabil de * ma refer ca poate atrage atentia si poate corecta deciziile celuilalt, dar poate fi si tras la raspundere pentru deciziile luate.

 

Bineinteles, acestea sunt cateva idei. Putem sa le discutam impreuna, chiar astept si alte propuneri. Sa existe o ierarhie corecta, cei cu grade mai mari sa poata interveni in cazurile greselilor celor de grade mai mici, cei de grade mai mici sa poata asculta de cei cu grade mai mari (ex. Ownerul, Co-Owner-ul, Veteranul ii poate spune unui Administrator-Global sau alt rang mai mic sa nu faca poze, sau sa nu dea ban etc. La fel, poate atrage atentia celor de ranguri mai mici cand incep sa faca abuz: ex. cand injura pe server, cand da slay aiurea, cand da kick aiurea etc.)

 

Astept parerile si sugestiile de la @NORD [Staff]

 

  • Like 2
  • Love 1
  • Thumbs Up 1
Link to comment
Share on other sites

  • Founders

Verificari nu poate face oricine, ca nu toata lumea e watcher.. cat despre wg, nu cred ca e cazul, deja se stie ca doar fondatorii cer, si nu stiu ce sa zic cu responsabilitatea pt gradele mai mici, cred ca o sa iasa certuri..

  • Like 3

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

Sunt de aceiasi parere cu VKG,cred ca o sa iasa certuri,cat despre wg-uri mi se pare ok sa ceri permisiunea unui Detinator sau Manager sa ceri wg.Eu spre exemplu cand am cautat pe cineva pe wargods si am vazut care 4-5 scanari rosii si era ill  sau equilibrum pe sv le-am zis lor sa le ceara wg.Nu cred ca e o ideie buna ca toti sa putem cere.

  • Like 1

 
spacer.png

Link to comment
Share on other sites

- Treburile astea si multe altele [ex: gen de ce nu au multi dovezi in banlist, un numar anume de admini sa rezolve cererile de unban, altii cererile de slot/admin,.etc] se discuta si se rezolva la  o sedinta lunara cu echipa pe ts.

- umila mea parere.

- cu respect io.

  • Like 1

cine ma cunoaste.... ma stie.

Link to comment
Share on other sites

Da, si asta este adevarat. Sedinta este esentiala.

 

Ati venit cu argumente bune, si imi dau seama ca ideea mea initiala nu era asa de buna. 😄

Cred ca se poate da T/C, e clar ca nu sunt idei ok cele cu care am venit.

 

Merci pentru pareri! Bafta! Ne vedem pe server! ❤️

  • Like 1
  • Thumbs Up 1
Link to comment
Share on other sites

  • Founders
  • Initiati-va este buna! unele chestii o sa le implementez de a lungul timpului incetul cu incetul! multumim de propunere 

 

:tc:

  • Thumbs Up 1

banner.jpg?1696773440

semnatura.png

"𝘐'𝘮 𝘢 𝘱𝘰𝘱𝘶𝘭𝘢𝘳 𝘭𝘰𝘯𝘦𝘳 𝘵𝘩𝘦𝘺 𝘢𝘭𝘭 𝘬𝘯𝘰𝘸 𝘮𝘦 𝘣𝘶𝘵 𝘥𝘰𝘯'𝘵 𝘳𝘦𝘢𝘭𝘭𝘺 𝘬𝘯𝘰𝘸 𝘮𝘦"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...