Jump to content

Our Partners
living the best life..

[Propunere] Aceptarea serverelor cu 0 playerii


shaman
 Share

Recommended Posts

Nume: Shaman

Cum o sa ajute propunerea ta?: Cu ogramada de activitate pe server + Servere noi aduse pe comunitate

Propunere: Deci am o propunere si eu spun in opinia mea ca arfi una de milioane pentru detinatori care isi cauta o comunitate de a, isi aduce server-ul pe o noua comunitate. Haideti sa va zic cum este treaba, 1. Cand iti deschizi un server prima oara cauti o comunitate unde sa iti afiliezi server-ul respectiv. 2. Te interesezi de boost-uri,host,pluginuri,scripting etc,etc dar cand vina vorba de a depune o cerere si esti respins pentru ca nu ai minim-ul de 10 playeri,dar nici macar nu ai un DNS pentru server-ul respectiv aici devine o mica problema, propunerea mea este de a da o sansa la serverele noii de a intra pe aceasta comunitate cu 0 membri dar cu o conditie, ca server-ul sa aiba in minimul de 5-7 zile o anumita suma de playeri (fara boti) suma se poate decide de Fondatori acestui comunitati pentru ca nimeni nu se gandeste sa isi ia un boost inainte de a intra pe o comunitate fara a avea un DNS la server corect? Eu zic ca aceasta propunere ar creste comunitate foarte mult in activitate + Manageri Serverului ar beneficia de o sansa acordata de catre aceasta comunitate. Nu cred ca arfi corect ca un detinator unui anumit server NOU deschis sa fie respins doar ca nu are o anumita suma de playeri pentru ca aceasta problema poate fi rezolvata foarte usor si simplu deoarece nu vi pe o comunitate cu un server stiind ca tu nu ai bani sa iti intretii server-ul (boost/scripting/host, etc,etc) asa ca asta ar ajuta aceasta comunitate cu minimul de 60% in plus la activitate. Multumesc

Cateva detalii: Nu cred si pot baga mana in foc ca o persoana ar veni aici doar sa stea cu server-ul gol ori 5 playeri pe server doar, si daca aia 5 playeri (find jucatori normal si nu boti) ar fi activi tot ar ajuta comunitatea in orice mod posibil, sper sa luati aceasta propunere in considerare + ca puteti pune un termen de a creste popularitatea server-ului intro suma maxima de zile/saptamanii (cum doresc fondatori)

Poza(daca e cazul): -

Va asi ruga sa ganditi bine si cu atentie aceasta propunere deoarece nu cred ca ar strica + daca aceasta propunere nu ar ajuta puteti revenii la cerintele vechi cum erau inainte. Zi/Seara faina depinde cand citit asta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

image.png

sunt cu shaman. este 99% imposibil să aduci un server cu un număr mare de jucători pentru că se vor obișnui cu comunitățile lor. A da o șansă nu este o problemă, le dăm doar timp să vadă dacă vor face bine sau nu. în afară de alte comunități care fac așa, cresc pas cu pas, așa că ar trebui să încercăm

  • Like 1
  • Love you 1

ICH BIN EINFACH LOYAL

Link to comment
Share on other sites

  • Founders

Nu este vorba despre sanse, se pot da sanse si serverelor noi, ideea este ca am facut oarecum regula asta pentru ca majoritatea isi deschid server astazi, si peste 1 luna il inchide, intr-un server se investesc foarte multi bani in boosturi daca vrei sa il tii la un nivel ok, de aici si regula asta cu playerii, nu ca avem vreo pretentie sau ceva, pur si simplu din cauza ca ne pierem timpul cu serverele care se inchid dupa o perioada foarte scurta..

  • Like 1

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

  • shaman locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...