Jump to content

Our Partners
living the best life..

Cerere unban - Bluzzon :)


Bluzzon
 Share

Recommended Posts

Salutare,

Tocmai ce am primit ban de la tovarasul "ADu" :)

Dupa ce "l-am ars" de vreo 2 ori prin pereti cu luneta, mi-a cerut in raport WG, i l-am dat, aparent nici eu nici el nu am vazut nimic in acel raport.

Singura chestie mare si clara din raport este outsourcingul celebru "HLTV Weapon Model" (no animated weapons), pe care majoritatea "pro playerilor" il folosesc.


Scrie mare si clar in acel raport ce nu e ok si ce e cu rosu, anume "Report: HLTV Weapon Model". In rest ce tine de cfg si dll si etc sunt whitelisted...

Neavand habar sa faca interpretare pe acel raport mi-a dat bat cu motivul "conteaza ca e cu rosu raportul", foarte pro player si demn de un admin.

Va las si voua link cu raportul WG:
https://www.wargods.ro/wcd/report.php?id=2357813

Las in attach si niste screenshot uri facute cu cateva zile tot de ADu catre mine, crezand ca am ceva cheat uri :))

Care are niste explicatii ce e bine si ce nu in raportul ala, as dori sa le primesc si eu.

Fac cererea si "depun efortul" de a reveni pe sv pentru ca e fain si nu prea mai gasesti servere ok de cs1.6 in ziua de azi :)


Multumesc!

de_inferno0000.bmp de_inferno0001.bmp de_inferno0002.bmp de_inferno0003.bmp

Link to comment
Share on other sites

Ma scuzati, acum vad ca este un model de cerere 🙂

Nickul vostru: Bluzzon Republic
IP-ul: 37.63.12.86
STEAMID-ul: STEAM_0:1:34201631
Motivul pentru care aţi primit ban: ADu nu se pricepe sa interpreteze un raport WG
Adminul care te-a banat: ADu
Ora aproximativă:  cca. 4AM - 08/03/2022
Dovezile tale (Print la consola): 
                             - https://www.wargods.ro/wcd/report.php?id=2357813 (inainte de ban cu HLTV models)
                             - https://www.wargods.ro/wcd/report.php?id=2357820 (dupa ban, scanat fara HLTV models, verificati) 🙂

Link to comment
Share on other sites

Pai uite daca tot esti steam on a zis băieții aia de la steam acum cativa ani ca cică nu e voie cu modele hltv esl astea cică ai un avantaj enorm asa zicea ei nush combinatiile lor

Io s pro unban daca joci cu modelele default

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

deja i-am dat reinstall default la steam, ca sa nu mai apara speculatii in privinta hltv wep models..

eu stiu ca htlv models e facut de baieti outsourcing sa nu iti mai ingreuneze grafica de la animatii (fast weapon switch), asta e idealul unui gameplay curat in high fps. cat mai putine animatii si artificii, nicidecum nu cred ca are niciun altfel de avantaj.

desi am 1040 ore jucate doar pe steam, dar mai am inca atatea ore inainte pe non-steam, mereu am jucat cu acest hltv models, dar nu-i problema, am pus default 🙂

Link to comment
Share on other sites

UNU LA MANA , NU TI-AM CERUT EU WG  SI NICI NU AM VOIE SA CER WG .
WG-UL A FOST CERUT DE bre.dll  CARE este detinator, noi nu avem voie sa cerem WG.
ATATA TIMP CAT MA BAGI PE MINE IN OALA  ASTA E ABSURD .
POSIBIL MODELELE PE CARE TU LE AI  SA FIE TRANSPARENTE  SI SA SE VADA CA UN FEL DE WALL  REFERINDUMA DOAR LA  ARME ( sa se vada armele transparente prin pereti ) 
CUM A SPUS SI RICLES  modelele hltv esl  cica nu e voie 
SA   DECIDA  FORRWORD! 

 

Link to comment
Share on other sites

cand zic ca nu stiu ceva, chiar nu stiu 🙂 in ultimii 4-5 ani am jucat doar ocazional cs pe servere random, orele alea multe jucate au fost in periada 2007-2014 🙂 in anii aia nu erau imgur si WG my friend(cel putin asa stiu eu), se faceau doar screenshot uri sau video rec-uri

In fine, din partea mea, am renuntat la "HLTV weapon models" deja, sunt pe default...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Founders

In primul rand, pe langa hltv models care nu sunt permise, tu mai ai si aliasuri, si bineinteles, linii in cfg fara numar, care iar nu sunt ok peste 250 de linii:


bluzzon.cfg (MD5: 89D0D4A880AEE6E748F43E7082A52B17) (Size: 12259) (Alias count: 14) (Lines: 494) (Binary: False)
bluzzonold.cfg (MD5: AFB00559168B8482AB8283B8EFA08871) (Size: 6024) (Alias count: 16) (Lines: 281) (Binary: False)

si incearca te rog sa nu mai dai atatea reply, asteapta doar un raspuns. Multumesc!

  • Like 1
  • Thumbs Up 1

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

CFG urile sunt setari opensource in developer console pe care Valve ti le lasa la dispozitie pentru creativitatea fiecaruia (evident, care stie sa-si faca custom config).
Nu vad ce ar putea fi in neregula cu asta. Daca este nevoie, ti le pot trimite in privat la o adresa de email sa faci un inspect.

Link to comment
Share on other sites

  • Founders

Atentie! Nu stiu de cand joci tu CS, dar ORICE alias e strict interzis. Si peste 250 linii in cfg iar nu sunt permise.

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

Îți dai un reinstall la steam, faci o scanare wargods și mi-o trimiți în privat.

Cât timp ai steam nu e ok să alungăm playerii cu steam, dar nici să folosești ceea ce tu ai acolo. 

Eu joc default și nu am nimic peste 250 de linii.

 

HLTV Models nu's permise, n-are rost să discutăm pe subiectul ăsta.

Discutăm mai în detaliu seara când ajung acasă și se va lua o decizie, până atunci, evitați posturile inutile, off-topicul sau ceea ce deja s-a spus într-un post.

Iar legat de wargods roșu, când vedeți, mai ales că playerul are steam, încercați să îl faceți să rezolve problema, nu să-l banați.

Om fi noi în top cu serverul, dar acțiuni de genul pe termen lung ne vor afecta.

 

Topicul îl voi închide pentru evitarea de spam/off topic alte posturi gen " pro unban că ai wg roșu " sunt inutile, iar tu @Bluzzon te aștept pentru ceea ce țj-am spus.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Akze locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...