Jump to content

Our Partners
living the best life..

Cateva sugestii....


Recommended Posts

Nume; Hydra

Voi ficat se poate de scurt in exprimari, nu vreau sa ne lungim cu vorbaria:

1: Daca se poate face o reconsiderare a pluginurilor instalate: unele functioneaza prost din cauza conflictelor care apar intre ele, iar altele pot fi inutile si totodata consumand si resursele serverului;

-parachute este inutil daca falling damage este 0, gandeste-te cand 10 insi apasa E, pluginul acceseaza resurse.( pentru cine nu stie, pluginurile care cer date foarte des de la server,cauzeaza cel mai mult lag; sv_unlag 1 este inutila, am vazut persoane care cer adminilor cu acces cvar folosirea aceste comenzi)

-limitarea numarului de awp-uri pe runda: aceasta chestiune are nivel de ridicol atat de ridicat, incat ar trebui sa fie subiect pentru copiii de gradinita;

nu am vazut pe nici un server acest "trio" ( fastzoom  +  awp runda de runda  +  doublejump) care face gameplay-ul sa fie de cea mai proasta factura.  Nu intru in detalii aici , doar daca voi considera pe viitor, in functie de ce se va raspunde, posibil sa nu va placa ce veti citi atunci.

-bug la flashbang: daca esti orb si bati un om, ba dispare albul fb ului, ba dispar din fata ta si reapar dupa circa 2-3 secunde.

-ar trebui puse harti clasice in mapcyle sau maps.ini( nu stiu ce foloseste serverul,in orice caz daca exista ambele fisiere, maps.ini trebuie sters)

nu se poate ca la 32 de jucatori sa intre fy_pool_day in vot automat sau alte harti mici.

Atentie: nu intentionez sa fac serverul dupa placul meu, nici nu as avea cum, serverul are alti fondatori printre care eu nu ma enumar, dar ca fost detinator de server in vremurile de demult, va rog macar sa ma creditati de ceea ce spun pentru ca este verosimil.

Astept alte pareri, sugestii, completari, corecturi...etc.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Founders

Parasuta nu cere date de la server, nu cauzeaza lag ca nu are model, pluginul care era inainte de se vedea si parasuta facea lag.

"trio" il au doar VIP, apw+double jump e doar la VIP.

bugul de la flash nu cred ca se poate rezolva, au fost schimbate mai multe pluginuri, aceeasi poveste sau mai rau

daca stergem mapele din maps.ini, acestea nu vor mai aparea la amx_votemapmenu, si nu le mai pot vedea adminii, doar daca se schimba pluginul sa voteze din alta parte.

cat despre problema cu 32 de playeri pe pool_day, e vina adminului, a schimbat mapa si a iesit, fara sa se asigure daca are cine sa dea vot.

b_460x42_C000000-454545-393737-0084FF-B2

Link to comment
Share on other sites

Nu mai e nevoie sa mi raspunzi vKg, m am lamurit despre ce e vorba, nici nu o sa mai insist pe aceste teme , poate  daca mai observ in timp alte probleme.

Doar cateva chestiuni trebuie lamurite:

Un plugin nu trebuie sa aiba modele sau sprite-uri sa ti faca lag, daca vrei iti demonstrez treaba asta, depinde ce cod e scris in el si ce face anume, eu asa stiu de prin amintiri, si stiu ca parachute face lag si fara model, poate ma insel dar eu altceva am vrut sa punctez in continut.

Eu nu mai fac servere de mult timp dar cine ti a spus ca nu apar in amx_votemapmenu hartile din mapcycle ? amxmodx recomanda stergerea maps.ini in cazul in care se foloseste mapcycle insa subiectul era faptul ca ar trebui pus in maps sau mapcycle nu conteaza  ce este, niste harti cum trebuie.  A intrat vot automat, nu a lasat adminul harta respectiva.

Orice buguri din pluginuri se pot rezolva, inca sunt forumuri cu baieti care se pricep mai bine ca noi, nimeni nu le stie pe toate.

Pe server este o intreaga tevatura cu chestia fb urilor

Ultima chestiune si cea mai importanta zic eu, este faptul ca eu am pomenit de gameplay si nu de faptul ca doar vipurile au "trio-ul". Stii foarte bine la ce fac referire cand am propus limitarea nr de awp-uri.

Insa mersi de raspuns si confirm ca am si inteles printre randuri ceea ce mi-ai transmis. Astept si alte pareri sau sugestii.......

 

Edited by Hydra
Link to comment
Share on other sites

Salut! Desi nu am admin, as vrea sa-mi exprim punctul de vedere referitor la cele spus de Hydra. Eu rezonez intru totul cu observatiile numarul 2 si 3. In cazul primei, adeseori numarul AWP-urilor este exagerat de ridicat (>10 AWP pe Dust) si consider ca ar fi potrivita o limitarea a acestora (2-3/echipa). Iar legat de observatia numarul 3, beneficiile acordate de VIP ar trebuii reduse la 2xjump si arme (este arhisuficient) sa beneficieze de AWP cei care achizitioneaza acest privilegiu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...